029

Nagrada “Zeleni radio”

Ova godina donela je “Školi za opstanak“ još jednu nagradu:

RADIO BEOGRAD 2 – NAGRADA “ZELENI RADIO” 2015.

Veliki novinarski žiri doneo je odluku da se ove godine dodele dve ravnopravne nagrade  Zeleni radio: mr Gordani Brun, predsednici udruženja građana „Škola za opstanak“ za rezultate u sistematskoj edukaciji na tematskom području životne sredine i održivog razvoja i Dragani Vasiljević, urednici  i autorki emisije Eko Karavan Televizije Beograd za dokumentarne putopise o prirodi, ljudima i zaštiti prirodnih vrednosti Srbije.

Žiri su činili novinari ekoloških rubrika iz štampanih, elektronskih i digitalnih medija Srbije: Nenad Ristić, predsednik, RTS; Slavica Tuvić, Tanjug; Edib Honić, Regionalna TV Novi Pazar; Ruža Helać, „Zelena patrola“; Aleksandra Vukićević,urednica emisije „Čekajući vetar“, Drugi program Radio Beograda; Božidar Mandić, osnivač  Porodice bistrih potoka“ i kolumnista lista „Danas“; Jovanka Stanojević, dopisnik, RTV Bor; Tanja Komarica, RTV Studio „B“; Marina Cenić, Agencija Beta; Zoran Milović, urednik, list „Zov“; Željko Stanković, urednik, Elektronski bilten „Ekologija“; Milisav Pajević, urednik, EKO- NEC, Slobodan Bubnjević, novinar, nedeljnik „Vreme“, Vladimir Vukasović, novinar, „Politika“, Ivica Šmit, urednik i vlasnik, Radio Srbobran; Dragana Vučićević, novinar, informativni program RTS; Nevena Kljajić, RTV Novi Sad.

U Kamenoj sali Radio Beograda, u petak 19. juna, svečano je uručeno priznanje Zeleni radio – ekološki doprinos godine mr Gordani Brun, predsednici Udruženja “Škola za opstanak” i Dragani Vasiljević, autorki dokumentarnog serijala RTS  “Eko karavan”.

Prisutnima su se, pored dobitnica, obratili Đorđe Malavrazić, glavni i odgovorni urednik Drugog programa Radio Beograda i Nenad Ristić, dugogodišnji urednik RTS, sada u svojstvu predsednika velikog novinarskog žirija.

 

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.