ekolist-52-novo-2016-201

Klima naše Planete u periodu od 2015. do jula 2016. godine

U najnovijem broju Ekolista, Verica Gburčik, magistar meteorologije, piše o klimi u periodu 2015. do jula 2016. godine.

„Istorijski „Pariski sporazum o promeni klime“ (UN Konferencija o klimi Zemlje, COP21- Pariz, 2015.), usvojen je uz opštu saglasnost u decembru 2015. Potpisivanje ovog sporazuma je u toku i priprema se ubrzana procedura ratifikacija. Istovremeno, širom sveta se donose i sprovode programi adaptacije na promenu klime i programi ublažavanja promena. Proces realizacije Pariskog sporazuma se mora ubrzati i intenzivirati jer se ubrzava i intenzivira i proces promene klime, kako pokazuju najnoviji izveštaji merodavnih međunarodnih organizacija (Svetska meteorološka organizacija –WMO, Nacionalna agencija SAD za okoeanografiju i atmosferu .NOAA, NASA, Evropski centar za srednjeročnu prognozu vremena –ECMWF, Evropska agencija za životnu sredinu –EEA,….).“ Pregled osnovnih karakteristika klime u 2015. i tokom proteklog perioda januar-jul 2016., preuzmite ovde ili pročitajte  u najnovijem broju Ekolista.

 

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.