Voda i život – radionica ispitivanja kvaliteta pijaće vode u Beogradu

U Geološkoj i hidrometeorološkoj školi “Milutin Milanković” u Beogradu održana je, radionica ispitivanja kvaliteta vode  u okviru projekta „Voda i život – obrazovanje za opstanak“. Projekat je finansiran sredstvima SEEDLING programa koji realizuje Regionalni centar za životnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu (REC). Program finansira Austrijska razvojna agencija (ADA).

U realizaciji radionice je učestvovalo je 7 učenika . U toku radionice  učenici su diskutovali o ciljevima UN za održivi razvoj, o  dostupnosti pijaće vode i značaju  praćenja kvaliteta vode i stanja životne sredine za planiranje odgovarajućih mera zaštite i održivo korišćenje vodenih ekosistema.
Izvršena analiza uzoraka pijaće vode iz vodovoda,  i iz bunara, koje su učenici uzorkovali i doneli na ispitivanje. Za ispitivanje ukupnog i slobodnog hlora koristili su komplet čiji su logo i naziv smislili učenici prethodne radionice. Rezultate analize možete pogledati ovde

Realizator radionice:

Ljiljana Rusić

 

 

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.