5

Voda i život – obrazovanje za opstanak, seminar u Pančevu

U Pančevu je 21.i 22. aprila realizovan  seminar za nastavnike “Obrazovanje za opstanak” u okviru projekta „Voda i život – obrazovanje za opstanak“. Projekat je finansiran sredstvima SEEDLING programa koji realizuje Regionalni centar za životnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu (REC). Program finansira Austrijska razvojna agencija (ADA). Predavanja  su održana u Tehničkoj školi “23.maj” , a terenska radionica u  Gradskoj šumi. Obrađene su sledeće teme:

  • mr Gordana Brun: Ekološka kriza i bezbednosni rizici
  • mr Gordana Brun: Neodrživi razvoj i njegove posledice (predavanje sa radionicom)
  • Dragana Milićević: Crveno upozorenje: klimatske promene  (predavanje sa radionicom)
  • mr Olga Vasić: Promene u biljnom svetu kao posledica promena klime i uticaja čoveka (predavanje sa radionicom). Preuzmite prezentaciju, tekst predavanja ovde, a rezultate radionice ovde
  • dr Voislav Vasić: Promene predeonog i biološkog diverziteta- slučaj voda (predavanje).
PROMENE_PRED_BIDI.ppsx

Preuzmite prezentaciju

  • Jelena Nikolić Antonijević (uz učešće ostalih članova Tima): Radionica i terenska učionica „Motri i uoči biodiverzitet vlažnih staništa“
  • Jelena Nikolić Antonijević: Vežba prezentovanja rezultata radionice „Motri i uoči“ na portalu „Škole za opstanak“
  • mr Gordana Brun: Prilagođavanje kao odbrana od rizika: Jedina odbrana – prilagođavanje i razvijanje bezbednosne kulture naročito mladih (završna debata). Izvode iz Strategije nacionalne bezbednosti Republike Srbije preuzmite ovde
    Polaznici seminara bili su predstavnici osnovnih i srednjih škola opštine Pančevo. Na kraju seminara održana je debata posvećena globalnim i lokalnim ekološkim bezbednosnim rizicima i ciljevima UN za održivi razvoj. Polaznici su navodili primere ekoloških bezbednosnih rizika i problema iz lokalnog okruženja, koje je moguće rešiti ili bar ublažiti zajedničkim delovanjem lokalne samouprave, civilnog sektora, medija i škola.  Ciljeve održivog razvoja UN možete preuzeti ovde, a više o njima saznajte na sajtu UN Srbija

Pogledajte galeriju:

Terenska radionica

Predavanja

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.