IMG_9515

Svetski dan migratornih ptica na jezeru Ćelije

12.05.2018.

Lokacija: jezero Ćelije, Kruševac

Temperatura: 20

Oblačnost: vedro, sunčano

Vetar: 3m/s

 

Škola za opstanak je 12. maja kada se obeležava Svetski dan migratornih ptica realizovala terensku radionicu “Motri i uoči biodiverzitet vlažnih staništa” u okviru projekta „Voda i život – obrazovanje za opstanak“. Projekat je finansiran sredstvima SEEDLING programa koji realizuje Regionalni centar za životnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu (REC). Program finansira Austrijska razvojna agencija (ADA).

Radionica je realizovana kao deo akreditovanog seminara za nastavnike i polaznici su imali prilike da se upoznaju sa bio i geodiverzitetom jezera Ćelije, kako se koriste bioindikatori za praćenje stanja životne sredine i sa ekološkim rizicima.

Upoznali su se sa autohtonim i invazivnim vrstama biljaka na vlažnim staništima i posmatrali strogo zaštićene i zaštićene vrste ptica: vuga, golub grivnaš, slavuj, velika senica,  crnoglava grmuša, zeba, mišar, bela roda, čvorak, patka gluvara, čiopa, seoska lasta, gradska lasta, bela pliska, gavran, kao i aktivnu koloniju sivih čaplji.

 

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.