3

Voda i život – obrazovanje za opstanak, seminar u Beogradu

U okviru projekta „Voda i život – obrazovanje za opstanak“ Škola za opstanak je realizovala akreditovani seminar o ekološkim rizicima  za nastavnike, 2. i 3. juna u Beogradu. Projekat je finansiran sredstvima SEEDLING programa koji realizuje Regionalni centar za životnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu (REC). Program finansira Austrijska razvojna agencija (ADA). Predavanja  su održana u Geološkoj i hidrometeorološkoj školi “Milutin Milanković”, a terenska radionica u Topčiderskom parku i na Dorćolskom keju.

Obrađene su sledeće teme:

  • Ekološka kriza i bezbednosni rizici
  • Neodrživi razvoj i njegove posledice
  • Crveno upozorenje: klimatske promene
  • Promene u biljnom svetu kao posledica promena klime i uticaja čoveka. Rezultate radionice preuzmite ovde
  • Promene predeonog i biološkog diverziteta- slučaj voda.
  • Motri i uoči biodiverzitet vlažnih staništa
  • Prilagođavanje kao odbrana od rizika: Jedina odbrana – prilagođavanje i razvijanje bezbednosne kulture naročito mladih (završna debata). Debata je bila posvećena globalnim i lokalnim ekološkim bezbednosnim rizicima i Ciljevima održivog razvoja UN. Izvode iz Strategije nacionalne bezbednosti Republike Srbije preuzmite ovde, a Ciljeve održivog razvoja UN ovde.

Pogledajte galeriju:

Obrazovanje za opstanak

Predavanja

Motri i uoči

Terenska radionica

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.