Jezero Ćelije

Ekološka učionica: praćenje pojava, procesa i promena u prirodi i društvu

Škola za opstanak je akreditovala novi seminar za usavršavanje nastavnika, “Ekološka učionica: praćenje pojava, procesa i promena u prirodi i društvu” sa ciljem jačanja kompetencija nastavnika za prenošenje i razvijanje funkcionalnih znanja i veština iz oblasti ekologije , zaštite životne sredine i održivog razvoja. Program je osmišljen tako da podstiče praktičnu nastavu i nastavu u prirodi i doprinosi boljem razumevanju povezanosti ekoloških uticaja i promena na prostornom i vremenskom planu.  Seminar traje dva dana i donosi 16 poena. Prvog dana se realizuju predavanja sa radionicama u izabranoj školi, a drugog dana terenska radionica u prirodi.

PROGRAM:

1.dan

  • Tema 1: Ekološka odgovornost (uvodno predavanje). (Ne)održivi razvoj i njegove posledice-predavanje i radionica
  • Tema 2 : Zakonodavstvo i proces donošenja odluka iz oblasti zaštite životne sredine
  • Tema 3: Pojave, procesi i promene u atmosferi
  • Tema 4: Pojave, procesi i promene u biljnom svetu
  • Tema 5: Pojave, procesi i promene u životinjskom svetu

2. dan

  • Tema 1: Terenska radionica “Motri i uoči”
  • Tema 2: Vežba prezentovanje rezultata radionice Motri i uoči na sajtu Škole za opstanak

Ukoliko ste zainteresovani, obratite nam se lično 011/409 52 47 skolazaopstanak@gmail.com ili preko direktora Vaše škole kako bi se dogovorili o načinu organizovanja obuke.

 

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.