25.maj-098

Motri i uoči, pa sačuvaj

Savremeni život, naročito u urbanim sredinama, dovodi do sve veće odvojenosti od prirode. Posledica je smanjenje ili gubitak svesti da je čovek deo prirode i da zavisi od nje. U nedostatku spontanog formiranja svesti o važnosti prirode, mora se primeniti odgovarajuće obrazovanje koje je najbolje početi u što ranijem uzrastu. Deca školskog uzrasta o prirodi uče u predmetima Svet oko nas i Biologija, ali to je po pravilu mehaničko usvajanje suvoparnih činjenica. Ta teorijska i u suštini formalna znanja nedovoljna su za formiranje svesti o značaju očuvanja prirode.

Škola za opstanak je uz finansijsku podršku GO Vračar pokrenula  Projekt “Terenska radionica: Motri i uoči, pa sačuvaj” za učenike vračarskih osnovnih škola. Ova Terenska radionica omogućava da učenici u neposrednom dodiru sa prirodom steknu sopstvena iskustva, a cilj Projekta je razvijanje zainteresovanosti i pozitivnog odnosa prema prirodi, kao i individualne i kolektivne svesti učenika o tome da je čovek neodvojivi deo prirode, da zavisi od nje, i da u interesu sopstvenog opstanka mora da brine o njenom očuvanju.

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.