photo Saša Preradović

Svetski dan voda

Svetski dan voda, 22. mart, ustanovila je Generalna skupština Ujedinjenih nacija 1992. godine.

Ove godine, Svetski dan voda se obeležava pod sloganom  “Odgovor je u prirodi” sa ciljem da se ukaže na to da u prirodi već postoje rešenja za smanjenje poplava, suša i zagađenja vode, samo ih treba adekvatno primeniti.

Škola za opstanak, u okviru projekta “Voda i život-obrazovanje za opstanak”, danas i sutra organizuje radionice u Hemijsko-tehnološkoj školi u Kruševcu, Geološkoj i hidrimeteorološkoj školi “Milutin Milanković u Beogradu i Tehničkoj školi “23.maj” u Pančevu. Na radionicama će se diskutovati o važnosti vode kao resursa, neophodnosti očuvanja ekosistema vezanih za vodu, UN ciljevima za održivi razvoj vezanih za vodu i “zelenim radnim mestima”.

Projekat se finansira sredstvima SEEDLING programa koji realizuje Regionalni centar za životnu sredinu za Centralnu i Istočnu Evropu (REC). Program finansira Austrijska razvojna agencija (ADA).

Ostavite komentar

Vaša adresa nece biti objavljena. Obavezna polja označena su *

CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.